15.11.2023

Chorvatsko: nemá dálniční známky, poplatky se platí na mýtných branách za průjezd jednotlivými úseky. Při vjezdu vyzvednete lístek = mýtnou kartu, při výjezdu uplatníte a zaplatíte, cena je v závislosti na délce projetého úseku a dle skupiny, do které je vozidlo zařazeno https://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik. Pozor - v části mýtných bran už je možno platit jen platební kartou. Doporučujeme využití služby ENC, kdy po zakoupení zařízení a nabití kreditu (jde už i přes mobilní aplikaci) lze využívat zvláštní průjezdní pruh bez zastavení, navíc jsou platby za mýto podstatně nižší https://www.hac.hr/hr/cestarina/enc . 

Zavedení elektronického mýtného se plánuje od roku 2026.

Slovinsko zavedlo v roce 2022 elektronické dálniční známky, nákup na https://evinjeta.dars.si/cs 

Zakoupit ji můžete i ve Slovinsku  u obsluhy čerpacích stanic, na hraničních přechodech apod., a to tak, že se na web přihlásí místo Vás obsluha a po nahlášení Vašich údajů + SPZ a typu vozidla Vám známky zajistí. Na některých místech jsou k tomuto účelu k dispozici samoobslužné automaty. Doporučujeme ovšem zakoupení na výše uvedeném webu přímo z ČR, ušetříte čas i nervy. Známky lze zakoupit také prostřednitvím UAMK a.s. na jejich e-shopu  https://shop.uamk.cz/ .

Slovinské informační a turistické centrum:  https://www.slovinsko.travel/slovinska-dalnicni-znamka

Slovenská dálniční známka: https://eznamka.sk/

Maďarská dálniční známka: https://ematrica.nemzetiutdij.hu/

Rakouské dálniční známky lze zakoupit ve fyzické podobě na obvyklých místech, např. u naší CK, nebo přes webové stránky https://www.asfinag.at/en/ . Známky lze zakoupit také prostřednitvím UAMK a.s. na jejich e-shopu  https://shop.uamk.cz/ .

 

Dálniční známka Rakousko 10 dní

 

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.