| Bohatá Jana
V termínu 3.9. - 10.9.2022 se konal 1.ročník série turnaje jednotlivců v moderních šipkách DARTS OPEN 2022 v Poreči - Zelene Laguně, Chorvatsko

DARTS OPEN 1. ročník série turnaje jednotlivců v moderních šipkách.

Vítězem premiérového ročníku Alexander Mašek

Prostory porečského Sport buffe, které se nachází u tenisových dvorců sportovního centra Zelena Laguna, se v prvním zářijovém týdnu staly dějištěm premiérového ročníku série individuálních turnajů v moderních šipkách. 1. Poreč Darts Open připravila pro své klienty cestovní kancelář 101 Zemek s.r.o., která ve spolupráci se společností Willcap Trutnov nabídla rekreantům spojení příjemné dovolené u Jadranu s večerní aktivitou u šipkových terčů.
Ve čtyřech večerech bylo sehráno celkem osm turnajů, do nichž se zapojily čtyři desítky soutěžících. Pořadí každého turnaje bylo bodově ohodnoceno a dle předem stanovených klíčů započteno do celkového pořadí tzv. žebříčků. Zatímco turnaje byly sehrány v jedné společné kategorii, žebříčky byly vedeny a na závěr vyhodnoceny ve dvou kategoriích ženy a muži.
Nejlepší dámou série, tedy vítězkou žebříčku něžného pohlaví, se stala Petra Jelínková z týmu Valkýry Tábor. Prvenství v mužích patřilo Alexandru Maškovi z trutnovského klubu 40+. Úřadující mistr Evropy (titul získal v červnu ve Španělsku, kde po boku spoluhráče Michala Šildbergera kraloval mistrovskému turnaji dvojic) byl naprosto bezkonkurenční, když roli favorita potvrdil vítězstvím ve všech osmi turnajích. Nejen pro vítěze byly při závěrečném ceremoniálu připraveny poháry a věcné ceny. Ohodocen byl dále také každý dílčí turnaj vždy formou tekutých a pamětních cen.

Nejlepší z tenistů účastnících se 27. TENIS - CUPu ZEMEK ISTRIE 2022 byl v turnaji šipek pan Stránský Jiří, druhé místo obsadil pan Uher Josef a třetí místo Brusenbauch Alan. Z nehrajího doprovodu pak byla nejlepší v žebříčku žen paní Stránská Ivana a za ní se umístila paní Václavíková Marta.

Kompletní výsledkový servis z porečské turnajové série Darts Open 2022 nabízí web porecopen.navrchol.cz, kde v budoucnu přibudou informace k ročníku druhému, který proběhne 9.9.-16.9. 2023 opět v Poreči, Zelene Laguně.

Zdroj: Ondřej Vylíčil, Willcap

Turnaj se konal každý den od neděle 4.9. do středy 7.9. Místo konání: Sport buffe na tenisových kurtech Sport centra Zelena Laguna Časy: zahájení dílčích turnajů vždy ve 21:00 hod., prezentace/zápis předem registrovaných 20:30 – 21:00 hod. na místě konání turnaje. • Turnaj finálový za dvojnásobné body: čtvrtek 8.9. • Slavnostní vyhodnocení pátek 9.9. souběžně s vyhlášením vítězů tenisového turnaje. Do turnaje se mohou přihlásit tenisté i netenisté ! Za každý jednotlivý turnaj je startovné 150 Kč pro přihlášky na místě !

TURNAJE

• série se skládá z celkem 5 dílčích turnajů

• předem přihlášená osoba i osoba přihlášená na místě se nemusí zúčastnit všech vypsaných termínů (může si zvolit libovolný termín/y)

• prezence/zápis všech přihlášených osob probíhá vždy od 20:30 do 21:00 na místě konání turnaje

• v turnajích se hrají hry 501, 301 nebo High Score (přesný hrací systém stanoví rozhodčí dle počtu   přihlášených před zahájením každého dílčího turnaje)

• turnaje hrají ženy, muži i všechny věkové kategorie společně bez jakéhokoliv omezení

• za umístění v základním turnaji si hráči do žebříčků série připisují body dle následujícího předpisu:

1500 bodů vítěz, každá další nižší pozice -100 bodů

• za umístění ve finálovém turnaji si hráči do žebříčků série připisují body dle následujícího předpisu:

3000 bodů vítěz, každá další nižší pozice -200 bodů

ŽEBŘÍČKY

• série bude mít vedeny 2 žebříčky a to v kategoriích ženy a muži (žebříček = průběžné pořadí dle aktuálně získaných bodů seřazené od nejvyšší hodnoty po nejnižší)

• do žebříčků série se každému hráči / hráčce započítávají 2 nejlepší výsledky dosažené v dílčích základních turnajích a finálový turnaj (pokud tedy odehraje všechny 4 základní turnaje, 2 nejhorší výsledky se mu škrtnou)

• vítězem / vítězkou série se stane hráč / hráčka s nejvyšším počtem posbíraných bodů

• v případě bodové shody o pořadí v žebříčku rozhoduje: 1. umístění ve finálovém turnaji, 2. lepší umístění v základních turnajích, 3. dodatkové utkání

ODMĚNY

• v každém dílčím turnaji věcná cena pro vítěze, nejlepší ženu a minimálně 1 vylosovaného bez ohledu na umístění

• v každém dílčím turnaji speciální hra "Trefa" o 3 lahve vína, o které bude před startem turnaje hrát jeden vylosovaný ze startovní listiny (systém hry oznámí rozhodčí na místě)

•  v konečných žebříčcích věcné ceny pro medailisty každé vypsané kategorie, finanční prémie minimálně pro vítěze a vítězku